makijazRumunia, jak każdy kraj, ma wśród swoich obywateli wiele talentów, osoby, które poza granicami swojego kraju, odnoszą ogromne sukcesy. Jedną z takich osób jest Anastasia Soare. Nazywana „królową brwi” Anastasia od wielu lat pracuje i mieszka w Stanach Zjednoczonych. Jej specjalnością jest właśnie makijaż brwi. Dziś znajduje się na liście miliarderek, a do tak ogromnego majątku doszła dzięki pracy z pasją i produkcji własnych kosmetyków, które są dystrybuowane na całym świecie, w tym także od niedawna w Polsce.
Anastasia urodziła się w Rumunii, w miejscowości Constanta, lecz jej dokładny rok urodzenia okryty jest tajemnicą. Prawdopodobnie jest to albo 1957, albo 1958. Jest jedynym dzieckiem swoich rodziców, Dumitru Balamaci oraz Victorii Babu. Jej ojciec zmarł, kiedy Anastasia miała zaledwie 12 lat. Matka natomiast prowadziła sklep z artykułami krawieckimi.oko
Mąż milionerki był kapitanem statku i kiedy zadokował przy wybrzeżu Włoch, udał się do amerykańskiej ambasady i poprosił o azyl. Po półrocznym okresie wyczekiwania, mógł w końcu dotrzeć do Stanów Zjednoczonych. Miało to miejsce w 1986 roku, a po trzech latach Anastasia z córką, Claudią, mogły dołączyć do męża w Stanach Zjednoczonych.
W kraju swego urodzenia ukończyła studia związane z historią sztuki i architekturą, a także zrobiła kurs kosmetyczny. Zaopatrzona w taką wiedzą w latach osiemdziesiątych wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, gdzie zatrudniła się w salonie makijażowym. Nie znając dobrze języka angielskiego malowała swoje klientki najlepiej jak umiała. Szybko doszła do wniosku, że ważnym elementem wizerunku są brwi. Dziś wspomina jednego ze swoich akademickich nauczycieli, którzy powtarzali jej, że jeśli chce, aby twarz wyrażała emocje, jeśli ma być wyrazista, to najważniejsze są brwi. makijaz-kosmetykiI właśnie na ten element makijażu postanowiła postawić Anastasia. Wynajęła więc pokój w salonie w Beverly Hills’ Bedford Drive, w którym świadczyła usługi między innymi woskowanie ciała czy właśnie przywracanie kształtu brwiom. Z jednego pokoju zrobił się spory salon. Szybko otworzyła własne studio makijażowe i rozpoczęła produkcję własnych kosmetyków do makijażu, zwłaszcza brwi.
Dziś Anastasia Soare wspomina, że jej pierwszą klientką była Claudia Crawford i Naomi Campbell. Dzisiaj Anastasia maluje wyłącznie gwiazdy takie jak między innymi Jennifer Lopez. Jej marka kosmetyków nie tylko do makijażu brwi, Anastasia Beverly Hills jest najlepiej sprzedającą się marką wśród kosmetyków przeznaczonych właśnie do makijażu brwi. W maju 2018 roku wartość rynkowa jej firmy przekroczyła 1 miliard dolarów. Jest także najpopularniejszą marką kosmetyczną na świecie pod względem odwiedzin i obserwujących na Instagramie.