Consul Romania

Miasta Rumunii i jej mieszkańcy

Kategoria: Miasta

Atrakcje Rumunii, część 2

rumunia-sala-biesiadnaRumunia nie jest zbyt popularnym kierunkiem wypraw turystycznych, a szkoda, gdyż kraj ten ma wiele do zaoferowania przyjezdnym. OD pięknych krajobrazów począwszy, po wspaniałe zabytki skończywszy. Oto kilka miejsc, które warto zobaczyć odwiedzając ten kraj.

Więcej…

Konstanca

konstanca

Kolejnym z godnych uwagi rumuńskich miast jest Konstanca. Jest to malowniczo położone miasto portowe, leżące nad Morzem Czarnym. Zajmuje ona łączną powierzchnię niemal 125 kilometrów kwadratowych. Mieszka tu ok 283 tysięcy ludzi. Miasto należy do Rumunii dopiero od 1878 roku. Dokładnie od tego momentu w kraju zaczął rozwijać się przemysł ciężki i handel morski.

Więcej…

Jassy – miasto na wschodzie

jassy-palac-kultury

Jassy – urocze miasto położone w malowniczej północno-wschodniej części Rumunii do dziś niesłusznie pozostaje w cieniu Bukaresztu i Timisoary, przez co często zostaje ono całkowicie pomijane przez zagranicznych turystów. Przyjrzymy się zatem, co właściwie do zaoferowania ma trzecie pod względem wielkości miasto w Rumunii.

Więcej…

Timisoara, czyli barok w rumuńskim wydaniu

timisoara

Timisoara położona jest w zachodniej części Rumunii i jest drugim co do wielkości miastem tego kraju. Jej powierzchnia przekracza 130 kilometrów kwadratowych, które łącznie zamieszkuje niespełna 320 tysięcy ludzi. Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą jeszcze z pierwszej połowy XIII wieku.

Więcej…

Bukareszt, czyli o stolicy słów kilka

bukareszt-stolica

Bukareszt jest obecnie zaliczany do grona najpiękniejszych stolic europejskich. Wspaniała architektura, malownicze krajobrazy oraz liczne instytucje kulturalne sprawiają, że jest to miejsce, którego po prostu nie można ominąć w trakcie zwiedzania kraju. Zacznijmy jednak od początku.

Więcej…