Inna-RumuniaDo polskich fanów różnego rodzaju muzyki rzadko docierają hity, informacje o artystach z krajów takich jak Bułgaria czy Rumunia. Bolączką tych rynków muzycznych jest brak siły przebicia na innych rynkach. Nie mogą się porównywać z rynkiem brytyjskim czy amerykańskim. Dlatego mało kto kojarzy jakikolwiek zespół z Rumunii. A szkoda, bo tamtejsza muzyka współczesna ma wiele do zaoferowania melomanom. Takim „produktem eksportowym” muzycznej Rumunii może śmiało być piękna i utalentowana Inna.
Po tym tajemniczym pseudonimem kryje się młoda, zaledwie trzydziestodwuletnia Elena Alexandra Apostoleanu. Młoda wokalistka wykonuje muzykę dance i pop. Jej debiutancki singiel, Hot, stał się z miejsca hitem i zdobył złotą płytę.
Elena urodziła się 16 października 1986 roku w miejscowości Neptun, leżącej nad Morzem Czarnym. To popularny kurort turystyczny.muzyka Od początku przejawiała zainteresowanie muzyką, więc jej rodzice nie zabraniając dziewczynie posiadania i rozwijania pasji, zapisali ją na dodatkowe lekcje śpiewu. Mając jednak na uwadze, że kariera muzyczna jest dość niepewna. Elena zdecydowała się na naukę w Wyższej Szkole Ekonomii w Konstancy. Po jej ukończeniu dostała się na Wydział Nauk Politycznych Uniwersytetu w Konstancy. Muzyka wciąż jednak mieszkała w jej sercu i Elena postanowiła nie rezygnować z pasji do śpiewania. Dzięki współpracy z trzema producentami z grupy Play&Win, to jest Radu Bolfeą, Sebastianem Barakiem i Marcelem Botezanem, w 2008 roku wypuściła na rynek rumuński swój pierwszy, debiutancki singiel pod tytułem „Hot”. Jak się szybko okazało, singiel zyskał ogromną popularność i fanów, co zaowocowało złotą płytą.
innaWarto zauważyć, że Elena i jej singiel „Hot” zagościły w Polsce na Sopot Hit Festiwal w 2009 roku, gdzie piosenka ta zdobyła drugie miejsce w konkursie na zagraniczny hit lata. Jak przystało na gwiazdę muzyki pop, Inna ma na swoim koncie także świąteczny, bożonarodzeniowy utwór. Jest nim piosenka pod tytułem „I need you for Christmas”, która w eterze pojawiła się w listopadzie 2009 roku. Album, na którym pojawił się jej hit „Hot”, promował także drugi singiel – Déjà Vu. Trzeci singiel z tego krążka nosił tytuł „Love”.
Inna jest dwukrotną laureatką nagrody w kategorii Najlepszy Artysta Rumunii i Mołdawii, który otrzymała podczas gali European Music Awards, organizowanym przez popularny kanał muzyczny MTV.
W listopadzie 2015 roku ukazała się „Yalla”, nowa piosenka, która stała się utworem promującym kolejny album artystki. Od następnego roku Inna wstąpiła do girlsbandu o nazwie G Girls. W jego skład oprócz Innej wchodzą jeszcze Lori, Antonia i Alexandra Stan. Panie zadebiutowały singlem „Call the Police”.