Nieślubne dziecko nie jest raczej powodem do dumy, ani kwestą, którą chcą się chwalić rodzice. Nieślubne dziecko w dzisiejszych czasach nie jest niczym dziwnym, to w pewnych kręgach wciąż wywołuje zdumienie, wstyd i brak szacunku dla jego rodziców. Jest uważane jako rysa na kryształowym wizerunku. Mniej więcej tak jest w rodzinach królewskich, gdzie nieślubne dzieci traktowane są po macoszemu, a mości panowie wolą się do nich nie przyznawać. Z taką sytuacją borykała się rodzina królewska Rumunii.
Kategoria: Ciekawostki (Strona 1 z 7)
Podobnie można zapytać, czy Austria to Niemcy. Z jednej strony jak Austriacy czują się Austriakami, tak Mołdawianie, Mołdawianami. W zasadzie Rumuni i Mołdawianie, analogicznie jak Niemcy i Austriacy mówią jednym językiem. Mołdawski uznawany jest za dialekt języka rumuńskiego i używany nie tylko w Republice Mołdawii, ale również w północnej Rumunii, a ściśle: w rumuńskiej części Mołdawii, Siedmiogrodzie, a także w należącej obecnie do Ukrainy – Bukowinie.
Jadąc do Rumunii koniecznie trzeba upewnić się, że podróż przebiegnie spokojnie, bez zbędnych, nieprzyjemnych niespodzianek. Dlatego warto mieć przy sobie trochę gotówki. Tylko jaką wybrać? Dolary amerykańskie? Złotówki polskie czy euro? A może pokusić się o leje rumuńskie? Odpowiedź w zasadzie jest oczywista. Najlepiej zabrać euro. Dlaczego? Bo Rumunia jest w Unii Europejskiej, a euro jest tak planowaną walutą. W zasadzie miała ona wejść w 2019 roku, tak przynajmniej planował rząd rumuński w 2014 roku.
W Rumunii, podobnie jak w Polsce, zaczyna brakować rąk do pracy. Ludzie, którzy mają wykształcenie i znają obce języki lub po prostu chcą zmienić swoje życie i zacząć dobrze zarabiać, wyjeżdżają do innych krajów UE. Cierpi na tym gospodarka kraju, a to już musiało zainteresować polityków. Dlatego sprawa trafiła do rumuńskiego parlamentu, który ma zająć się projektem ustawy, na mocy której w Rumunii będą mogli podjąć pracę osoby spoza Unii Europejskiej, które jednak etnicznie są Rumunami, lecz nie mają rumuńskiego obywatelstwa.
Hymn państwowy to najważniejsza pieśń, którą uznaje się za pieśń państwową. Jest to oficjalny utwór śpiewany, który towarzyszy ważnym wydarzeniom politycznym w danym państwie oraz poza jego granicami. Skomponowanie tego utworu ma na celu wychwalanie i oddawanie czci danemu krajowi czy narodowi. Każde państwo na świecie ma swoją pieśń, hymn. Nie inaczej jest z Rumunią. Hymn Rumunii o tytule „Przebudź się, Rumunie” jest zaliczana do jednych z najpiękniejszych hymnów w Europie.